Užijte si Bulharsko

Dovolená Bulharsko 2019

Proč do Bulharska?

Nebudeme Vám zde doporučovat nebo podsouvat nějaké konkrétní nabídky jsme informační portál, který si klade za úkol těm kdo se rozhodnou pro destinaci Bulharsko zjednodušit volbu konkrétního letoviska. Pokusíme se zde přehledně rozepsat všechny potřebné informace pro cestu do této krásné země plné pláží a zajímavé architektruty. Bulharské pláže patři v Evropě k těm nejnavštěvovanějším - rozhodně to není náhoda.

Základní informace | Ubytování | Delegát ano/ne | Bulharské počasí | Naše tipy

Základní informace

Stát Bulharsko patří na balkánském poloostrově k těm největším rozlohou, nicméně délka pobřeží není nijak závratná. Dovolenkáři si zde i přesto přijdou na své nízké ceny zájezdů.

Ubytování

Ptáte se jak je to s ubytováním u Bulharských plážích? Cestovní kanceláře se obvykle postarají o všechny záležitosti kolem dovolené počínaje leteckou dopravou do Bulharska a konče právě ubytováním. Pro mnoho Čechů je velmi oblíbeným standardem v ceně zájezdů také místní delegát hovořící rodnou češtinou. Ten obvykle zásobí příchozí dovolenkáře informacemi o celé oblasti a případným typům na výlety v okolí.

Delegát ano/ne

Jeho rady samozřejmě není nutno brát jako směrodatné a dovolenou si můžete užít po svém. Jeho přítomnost se ale hodí například při nějakých potížích ať už s automobilem z půjčovny či zdravotních problémech. Slunečná dovolená (nejen v oblasti leteckou Slunečného pobřeží) se rychle blíží a letní pohoda na plážovém lehátku s koktejlem v ruce je už na dosah ruky!

Bulharské počasí

Kdy je hlavní turistická sezóna?

Pro vyhnutí se přeplněným plážím je dobré znát období hlavní turistické sezóny. Ze zkušenosti víme, že bývá nejlepší vychytat dobu před největší špičkou sezóny nebo pak těsně po ní. Případně můžete zvolit okrajovou destinaci jako je Kranevo.

Teploty v červnu

Teploty jsou v té době stále velmi vysoké a pláže si vychutnáte jen s dalšími pár lidmi v poklidu a bez řevu okolních dětí. Kdy je sezóna se dozvíte v počasí Bulharsko, kde podle teplot můžete vychytat ty nejlepší měsíce. My osobně doporučujeme měsíc červen, jelikož počasí v červnu je z hlediska dlouhodobých průměrů bezchybné - ani horko, ani zima! Samozřejmě pokud máte děti je třeba vyrazit o letních prázdninách. I v té době, ale lze zvolit například poslední týden prázdnin.

Naše tipy

Před zakoupením dovolené je dobré si zjistit podmínky teploty moře, jelikož koupání je jeden ze dvou hlavních důvodů proč se do Bulharska jezdí (tím druhým je jistě opalování).Pokud máte rádi nasávání místní kultury a tradic můžete si zjistit informace o svátcích v Bulharsku.

Počasí srpen

Vydáno: 17. února 2018

Počasí v srpnu je v Bulharsku ve znamení vrcholu sezóny. Pravdou je, že příroda není už tak voňavá čerstvostí a vláhou jako na počátku července, ale poněkud vysušená. Po maximech v červenci se není čemu divit. Výhodou zůstává velmi vyhřáté moře, které má nejvyšší teploty v roce.

Více… !

Počasí červenec

Vydáno: 17. února 2018

Počasí červenec v Bulharsku je bezkonkurenčně nejlepším za celý rok. Průměrné denní teploty dosahují 24 °C s výkyvy směrem nahoru až k 29 °C (na slunci i více) a minimálními zřídka vyskytujícími 19 °C. Jaké teploty a počasí v Bulharsku můžete očekávat?

Více… !

Počasí květen

Vydáno: 15. února 2018

Měsíc květen je v Bulharsku prvním měsícem, kdy už má smysl zakoupit si zájezd od CK a vyrazit k moři. Teploty oproti dubnu razantně vzrostly a vyplatí se v tomto případě zvážit raději terminy v druhé polovině měsíce

Více… !

Časový posun + aktuální čas

Vydáno: 3. února 2018

Časový posun a časové pásmo Bulharska oproti ČR je velmi příjemný pro cestování. Je to jedna z mnoha výhod, které dovolená v Bulharsku nabízí.

Více… !

Ceny potravin

Vydáno: 3. února 2018

Ceny potravin v Bulharsku hrají roli především pro turisty, kteří sehnali levnou dovolenou bez stravování či případně zájezd jen se snídaní. Při této okolnosti je dobré počítat s výdaji za stravování na týden v závislosti na Vašich nárocích.

Více… !

Ceny v Bulharsku

Vydáno: 3. ledna 2018

Samotné ceny zájezdů do Bulharska se spolu s Tureckem a Tuniskem řadí mezi ty vůbec nejnižší. Zvláště pokud máte štěstí na nějaký pěkný last minute můžete za dovolenou se stravováním zaplatit i částky kolem 5.000 Kč za osobu. Otázkou pak zůstávají náklady, které necháte v Bulharsku během pobytu přímo na místě.

Více… !

Pamporovo

Vydáno: 15. června 2017

Oblíbené lyžařské středisko Pamporovo v Bulharsku. Hledáte lyžařské středisko, ve kterém si mohou zajezdit jak pokročilí lyžaři, tak začátečníci a děti? V tom případě vám představujeme Pamporovo v Bulharsku, které vás sice neuchvátí svým vzhledem, ale podmínky pro lyžování jsou zde velmi dobré.

Více… !

Webkamera

Vydáno: 3. června 2017

Před každou dovolenou je dobré zjistit si předem jaké počasí v cílové destinaci panuje. I v případě Bulharska nezbývá než doporučit podívat se na aktuální předpověď klidně v den odletu abyste zjistili zda na Vás po příletu nečeká například déšť.

Více… !


Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku