Užijte si Bulharsko

Bezpečnostní situace v Bulharsku

Podobně jako v Egyptě i v Bulharsku (především vzhledem k jeho poloze ve východní Evropě) panují od turistů často pochybnosti o bezpečí. Stejně jako u Egyptu můžeme i zde bez obav napsat, že pochybnosti o bezpečí nejsou na místě!

Speciálně pak pokud budeme hodnotit bezpečnostní situaci v turistických letoviscích a plážových resortech. Zde se místní snaží nastolit nejen pohodovou a uvolněnou atmosféru, a ale samozřejmě i pořádek a bezpečí. Každý zde si je vědom, že turismus je jednou z hlavních obživ pro místní obyvatele.

Bezpečnost na plážích

Ovšem jako všude na světě i zde je třeba si dávat pozor a nenechat se zcela unést uvolněnou atmosférou. Kapesní krádeže na bulharských plážích jsou jistě méně časté než například v MHD v centru Prahy, ale jsou i zde.

Pozor na prodavače

Ačkoliv to příliš za krádež v pravém slova smyslu nepovažujeme je třeba si ohlídat také ceny služeb a potravin. Někteří místní obchodníci mají tendenci využívat neznalosti turistů a nadsazovat ceny aby dosáhli co největšího zisku.

Pokud si tedy dáte pozor (přibližně na stejné úrovni jako u nás v Čechách) na kapsáře a nadsazování cen nemusíte se zde ničeho obávat. Bulharsko je krásná země a letní dovolenou zde v roce 2019 rozhodně nic nezkazíte.

Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku