Užijte si Bulharsko

Burgas

Lokalita města Burgas je jednou z těch větších, které jsou k dispozici turistům, kteří touží po zajímavé dovolené. Burgas je čtvrté největší město v zemi, a právě díky své poloze u Černého moře se stal velmi oblíbenou turistickou destinací.

Samotné město má poměrně bohatou historii, a také známý přístav, kde mohou turisté obdivovat poměrně velké množství lodí a jachet. Některé z nich lze také využít k výletům. Pokud zamíříte na jih, můžete obdivovat třeba arménský kostel, několik památníků, nebo lze zavítat do místních muzeí.

Kde se ubytovat v Burgasu

Samozřejmostí tohoto střediska jsou však hotelové komplexy. K dispozici jsou ve všech škálách, a to od tříhvězdičkových, až po hotely které nesou označení pěti hvězd. Řada z nich prošla nedávno rekonstrukcí, a tak mohou bez problémů konkurovat západním zemím, a to co do kvality ubytování, tak do kvality služeb. Tyto ubytovací kapacity také doplňují soukromé penziony, ve kterých je možno více se seznámit s tamními lidmi a jejich životem.

Pokračovat na letadlem do Bulharska

Kde jsou nejlepší pláže?

Většina turistů tráví čas na místních plážích, které jsou nejenom velmi dlouhé a široké, ale také nabízejí příjemný jemný písek, a velmi teplé moře, které ho omývá. Teplé moře samozřejmě souvisí s teplotami a počasím, o kterém jsme vám již také psali. Vyrazit však lze také do centra města, kde jsou četné obchůdky, typické bulharské trhy, nebo i kavárny a restaurace. A právě v restauracích lze ochutnat celou řadu místních specialit, a také čerstvých ryb.

Podrobně rozepsané počasí na jednotlivé měsíce naleznete v počasí Burgas – obsahuje i online předpověď na týden dopředu.

Promenády v Burgasu lákají na procházku

Promenády v Burgasu lákají na procházku

Další zajímavá místa v Burgasu

Kromě těchto míst je možné procházet se po místním nejznámějším bulváru, který nese název Alexandrovska, který je jednou z nejživějších ulic v Burgasu, a spojuje dvě hlavní náměstí.

Mimo něj určitě budete okouzleni procházkami po plážových promenádách, nebo můžete navštívit místo, které je nazývané jako Nadmorski park. Ten je příjemnou relaxační zónou, a mimo to poskytne všem nádherný výhled na čistou mořskou hladinu. Navíc jsou zde možnosti i občerstvení. Toto místo je považováno za jedno z nejvyhledávanějších.

Dalším městem, kde je druhé mezinárodní letiště (kam byla v létě 2013 při výbuchu bomby odkloněna letadla) jest Varna.

Burgas
5 (100%), 1
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku