Užijte si Bulharsko

Doba letu do Bulharska

Spolu s bezpečnostní a nízkými cenami je jednou z dalších velkých výhod dovolené v Bulharsku skvělá dostupnost a krátká doba letu ve srovnání například s dalekým Egyptem atd.

V rámci České republiky můžete do Bulharska odletět ze tří letišť – Prahy, Brna i Ostravy. V Bulharsku můžete přiletět buď do Varny nebo častěji do Burgasu. Všechny doby letu zde rozepíši.

Doba letu Praha – Burgas

Obvyklá doba letu přímého letu z Prahy do Burgasu i zpět je přesně 2 hodiny. Respektive v závislosti na počasí kolem dvou hodin. Charterové lety létají několikrát denně celé léto a obvykle nedochází ke zpoždění.

Doba letu Brno, Ostrava – Burgas

Doba letu z Brna i Ostravy je prakticky totožná, pohybuje se kolem 1 hodiny a 45 minutami v obou směrech. Jediná věc co může prodloužit celkovou dobu letu je ne příliš vyjímečné mezipřistání. Často se totiž letadlo na letech jen z Brna nebo Ostravy nezaplní a je nutné vzát část cestujících v Brně a druhou část v Ostravě. Dochází tak k nepříjemnému čekání na nástup dalších cestujících.

Doba letu z ČR do Varny

Bulharské město Varna se nenachází příliš dál než Burgas. Doba letu je tak prakticky totožná. Lehce přes dvě hodiny. Opět v případě odletů z Brna či Ostravy bude celková doba letu o 15 až 20 minut kratší.

Vzdálenost

Přímá letecká vzdálenost mezi Prahou a bulharským Burgasem je 1.680 km. Pokud byste jeli stejnou vzdálenost nejkratším cestem po silnici ujedete kolem 1.900 km.

Doba letu do Bulharska
3 (60%), 3
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku