Užijte si Bulharsko

Dovolená Bulharsko

Bulharsko je zemí, ve které se spojuje vše, co turisté žádají. A to jak velmi příjemné počasí, tak i zajímavé památky, řada prestižních destinací, a samozřejmě také zajímavá příroda. I z toho důvodu je dovolená Bulharsko velmi oblíbenou možností, jak trávit letní dny.

Ideálním termínem jsou samozřejmě měsíce červenec a srpen, ale není problém přijet ani v červnu nebo na konci jara či na začátku podzimu – tedy ideálně do jižněji umístěných středisek. I tam tak bude dovolená Bulharsko naprosto dokonalá.

Dovolenková destinace

Samozřejmě při samotném výběru je dobré zohlednit, zda dáte přednost raději místům, kde je velká koncentrace hotelů, turistů a nočního života. Mezi ty v tomto ohledu největší, kde je dovolená Bulharsko skutečně plná zábavy, patří lokality jako Sozopol, Zlaté písky a samozřejmě Slunečné pobřeží. Všude tam vás čekají hotely všech kategorií, obrovské množství trhů, obchodů, barů a restaurací. To vše samozřejmě doplňují diskotéky a další aktivity.

Tipy na dovolenou

Ne každý však takový tip dovolené vyhledává. Pro někoho je správná dovolená Bulharsko taková, kdy je v klidnější lokalitě, a místo na rozsáhlé a přeplněné pláži je v klidné zátoce. I takové možnosti však tato země nabídne, a to třeba v lokalitách jako Carevo, Lozenec, nebo třeba Djuni. To vše jsou vesničky, které žijí svým poklidným životem, a místních několik hotelů je zde připraveno vyjít vstříc více či méně náročným turistům.

Dopřejte si opalování na bulharských plážích

Dopřejte si opalování na bulharských plážích

A pokud bychom se měli zaměřit na tu oblast, která je z hlediska cestovního ruchu nejvyhledávanější, a kam míří nejvíce českých turistů, tak je to jistě oblast zvaná jako Primorsko. I zde může být vaše dovolená Bulharsko dokonalá. Zajímavostí na této lokalitě je určitě to, že zde velmi často uslyšíte češtinu, a to nejenom od turistů, ale i od místních obyvatel, prodejců a dalších lidí. Doslova tak není problémem se s místními snadno na čemkoliv domluvit.

Last minute vs First minute

Pojem last minute je zatím známější, ale už i first minute se stává relativně známým pojmem. Jedná se o dvě období v roku, kdy bývají ceny zájezdů nejnižší (samozřejmě to nemusí být pravidlem!). Podrobnější infromace naleznete v uvedených odkazech.

Dovolená Bulharsko
5 (100%), 2
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku