Užijte si Bulharsko

Krajmorie

Bulharsko je vyhlášené nejen vysokým počtem rozlehlých letovisek, nýbrž také malými klidnými vesničkami, nabízí tedy od každého trochu a je vhodným dovolenkovým cílem pro kohokoliv. Právě klidnou vesničku představuje oblast Krajmorie nacházející se pouhých 10 kilometrů od Burgasu, kde je mezinárodní letiště. V praxi to pro vás znamená, že po dvouhodinovém letu strávíte pouhých 20 minut jízdy autobusem do Vašeho hotelového komplexu v Krajmorie.

Pokračovat na bezpečnostní situaci v Bulharsku

Charakter oblasti Krajmorie

S velikostí městečka souvisí také ubytovací možnosti. Spíše než luxusní hotely zde naleznete menší penziony místních. Ty jsou ale na druhou stranu skvělou příležitostí jak poznat náturu a tradice zdejšího kraje. Také se rozhodně nemusíte obávat, že byste strádali, jelikož právě místní obyvatelé jsou velmi pohostinní a vstřícní. Podrobnosti o počasí Krajmorie naleznete také na našich stránkách.

Nicméně Krajmorie nezklame ani vyznavače nočního života, nachází se zde několik barů a diskoték, avšak pokud by vám to bylo málo, 10 kilometrů odsud leží pulzující Burgas a 20 kilometrů se nachází rušný Sozopol, kam jezdí pravidelné autobusové linky.

Pláže Krajmorie

Nicméně právě opačným dojmem může působit pláž patřící ke Krajmorie, ta je vcelku rozsáhlá a čistá s jemným pískem. I tento fakt předurčuje městečko právě k odpočinku. Pozvolný vstup do moře ocení především rodiny s dětmi, které patří mezi hlavní turistickou skupinu a každoročně sem míří.

Z městečka se vám během dovolené bude nabízet nádherný výhled na Burgaský záliv, kam můžete vyrazit na výlet. Lodí se také můžete vydat na malý ostrůvek svatého Anastasija.

Panorama ostrůvku Anastasija

Panorama ostrůvku Anastasija

Neholdujete – li pobytu na moři, vydejte se tedy do Burgasu. Ten je jako stvořený pro objevování všemožných zákoutí současného, ale také historického města. Z historie vás zajisté zaujme Katedrála Sv. Cyrila a Metoděje, Chrám matky boží, Arménský kostel nebo Synagoga.

Jezera v okolí – Atonovsko, Burgasko jezero, Laguna Poda

Bude – li vám to málo, zajděte si do archeologického muzea, kde najdete hrobku thráckého krále nebo historického a etnografického muzea, kde vás vyděsí masky kukeri. Z té současnosti můžete zakusit mezinárodní folklórní festival. Milovníky přírody potěší tři velká jezera obklopující toto město – Atanovsko a Burgasko jezero a Laguna Poda, které jsou útočištěm mnoha druhů ptáků a rostlin. Přírodní perlou města je Nadmorskij Park plný úchvatných fontán.

Pláže v Burgasu

Mapa Krajmorie

Krajmorie
3.5 (70%), 2
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku