Užijte si Bulharsko

Letadlem do Bulharska

Do samotného Bulharska a jeho destinací existují dvě hlavní možnosti, jak přicestovat. Méně pohodlná a cca. 2 dny dlouhá možnost je autem. Mnohem pohodlnější je však navštívit Bulharsko letecky. Mnoho cestovních kanceláří dnes nabízí bohatou nabídku možností, z jakých letišť lze odletět. Těmi nejoblíbenějšími jsou jak letiště Praha, tak i Brno, Ostrava, nebo Pardubice. Let ze všech z nich je víceméně stejně dlouhý, a málokdy překročí 2 hodiny.

Bulharská letiště

Letiště Varna

Po uplynutí tohoto času každého cestovatele čeká přestání na jednom z místních letišť. Těmi, které jsou z hlediska turistického ruchu ideální, jsou Burgas a Varna. Druhé jmenované letiště se nachází v hlavním městě Bulharska, a je tak podstatně více vytížené. Pokud tedy volíte Bulharsko letecky, a vybíráte si některou z destinací, které spadají do severní bulharské riviéry, pravděpodobně budete právě na letišti Varna přistávat. Odtud vás už čeká pouze transfer, které rozhodně netrvá nijak dlouho, a často se lze vejít pod jednu hodinu.

Letiště Burgas

Druhé letiště, a to Burgas naopak obsluhuje hlavně druhou lokalitu, a to jižní bulharskou riviéru. Zde se nachází většina tamních středisek a tak je pravděpodobné, že pokud do některého z nich míříte, bude váš let končit právě zde. Odtud už se lze vydat do celé řady destinací, a díky poloze samotného letiště v Buragasu tak není ani zde nutné počítat s dlouhým transferem.

Letadlo Bulharského národního přepravce

Letadlo Bulharského národního přepravce

Samozřejmě z hlediska pohodlnosti a ceny se rozhodně dá říci, že Bulharsko letecky je mnohem lepší volbou, než kdybyste chtěli do této země vyrazit svým vlastním autem, nebo autobusem. Stačí si spočítat čas, který v silničním prostředku ztratíte, a přitom ceny za takovou cestu nejsou zase o tolik levnější, jako v případě letadel.

To už samozřejmě ví řada lidí, a tak je většinou v nabídce pouze letecká doprava, a ona silniční je spíše výjimkou, nebo možností pro dobrodružnější povahy.

Letadlem do Bulharska
4 (80%), 3
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku