Užijte si Bulharsko

Bulharsko: mapa

Bulharsko se každoročně řadí na čelní příčky žebříčku států, které navštěvují čeští turisté. Leží na Balkáně, stejně jako například oblíbené Chorvatsko či Řecko. Pobřeží Černého moře je dlouhodobě velmi vyhledávanou dovolenkovou lokalitou, nicméně Bulharsko disponuje i jinými cíli turistů. Do Bulharska lákají přijatelné ceny (podrobnosti o místní měně), ale i postupně rostoucí komfort a zázemí.

Ke stažení | Dálnice do Burgasu | Pohoří v Bulharsku | Mapa online

Hned ze dvou světových stran tvoří státní hranici Bulharska voda. Na východe je to pobřeží Černého moře, na severu pak tvoří hranici s Rumunskem Dunaj. Východně sousedí Bulharsko se Srbskem a Makedonií, jižní hranici sdílí Bulharsko s Řeckem a Tureckem.Bulharsko mapa Evropy

Ke stažení

Dálnice do Burgasu

Dopravní síť není v Bulharsku ještě dostatečně vyvinutá, nicméně oproti letům minulým odvedli Bulhaři hodně práce. Je zcela dokončená dálnice A1 ze Sofie do Burgasu na pobřeží Černého moře. Dlouhé kilometry dálnic jsou také v okolí Varny, která je oblíbeným turistickým letoviskem. V současné době se začalo pracovat i na kvalitním dopravním propojení se Srbskem, odkud každoročně proudí nejvíce turistů. Asi 150 kilometrů dlouhý úsek mezi srbským Nišem a bulharskou metropolí Sofií pravidelně trápil řidiče. Řešení by mělo být v dohlednu.

Pohoří v Bulharsku

Největším tahákem je samozřejmě černomořské pobřeží, nicméně Bulharsko disponuje také celou řadou jiných atraktivních cílů. Dominantou bulharské krajiny je přes 2000 metrů vysoké pohoří Stará Planina, které se táhne od východu až na západ a v jeho srdci leží stejnojmenný rozsáhlý národní park. Jižně od Sofie pak leží dvě vysoké pohoří Rila a Pirin, jejichž nejvyšší vrcholy se dotýkají bezmála třítisícové hranice. Také tady najdeme dva překrásné národní parky s panenskou přírodou.

Ale Bulharsko, to není jen letní destinace. Letecká návštěva Bulharska může být velmi zajímavá také v zimě. Od vstupu do EU přitekla do Bulharska spousta peněz, což resultovalo v raketový nárůst služeb i v oblasti lyžařských aktivit. Lyžařské střediska jsou nové, moderní, ale docela prázdné. Nestojí se zde fronty a každý si může dovolenou užít plnými doušky.

Mapa online

Bulharsko: mapa
5 (100%), 1
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku