Užijte si Bulharsko

Nejlepší pláže v Bulharsku

To hlavní, co turisté v bulharských lokalitách vyhledávají, jsou samozřejmě pláže, kde by se po dobu své dovolené mohli nejenom opalovat, ale také aby se měli kde osvěžit v moři. Burgas pláže reprezentuje jedna hlavní, nazývaná jako centrální, a nachází se velmi blízko místa zvaného jako Nadmorski park. Ten je vybudovanou relaxační zónou, která je právě se samotnou pláží spojena.

Jaký typ pláží je v Burgasu?

Základem pláže je samozřejmě jemný písek, který je oproti jiným lokalitám mírně tmavší. Samotná pláž, které je rozdělena několika hotely a soukromími místy, je poměrně čistá a každé ráno pravidelně udržovaná.

Slunit se na plážích je ráj - Zlaté písky

Slunit se na plážích je ráj – Zlaté písky

Samotná pláž je poměrně široká, a tak bez problémů pojme všechny turisty, kteří Burgas v dané době navštěvují. Samozřejmostí jsou jak lehátka a slunečníky, které jsou v rámci mnoha hotelů zdarma pro své klienty, tak Burgas pláže nabídnou také široké možnosti občerstvení, a to hlavně v místních plážových barech, kde není nouze o dostatek jídla a pití. Celkovou vybavenost hlavní pláže dotvářejí také sprchy určené turistům.

Tipy na plážové aktivity

Poměrně zajímavým místem na pláži je dlouhé molo, po kterém se může každý projít, prohlédnout si tak celou pláž z opačného směru. Na jeho konci je také možné skočit si do průzračně čisté vody. Ta omývá pláž v plné své délce, a výhodou je určitě to, že je zde velmi pozvolný vstup do vody. Díky tomu jsou Burgas pláže i pro rodiny s menšími dětmi, kdy tak nemusí mít velkou obavu z toho, že by se dítě rychle dostalo do míst s velkou hloubkou. Navíc je pláž doplněna několika plavčíky, kteří taktéž hledí na bezpečnost.

Pokračovat na svátky v Bulharsku

Kromě koupání se v moři a opalování nabízí pláž i celou řadu sportovních aktivit, jako plážový fotbal nebo volejbal. Velmi oblíbené jsou však také vodní aktivity, jako vodní lyžování, jízda za motorovým člunem na nafukovacích kruzích, či na padáku ve vzdchuch. To vše si lze na místní hlavní pláži vyzkoušet.

Nejlepší pláže v Bulharsku
5 (100%), 1
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku