Užijte si Bulharsko

Nesebar

Toto oblíbené turistické středisko není vyhledávané pouze pro své pláže, hotely, teplé moře (o jeho teplotách jsme vás informovali v Počasí Nesebar) a další aktivity. Toto místo je totiž oblíbené i pro svou poměrně bohatou historii, díky které město Nessebar vyhledává mnoho lidí, kteří milují zajímavé památky. Město je rozděleno do dvou částí. Stará část s mnoha zajímavými domy, kostely a stavbami je uvedena na seznam UNESCO. Její začátek symbolizuje zajímavý dřevěný mlýn.

Turistická lokalita nový Nesebar

Místo, kam však míří většina turistů, se nazývá jako nový Nesebar. Právě zde totiž v posledních letech vyrostla nejenom celá řada hotelů, ale jsou zde i plážové promenády, řada restaurací, nebo i různých obchůdků. To vše navíc v kombinaci s poměrně zajímavou atmosférou přímořského městečka, kterou rozhodně každý turista nasaje ve chvíli, kdy lokalitu navštíví.

Pláže v novém Nesebaru

V celé lokalitě je hned několik pláží, ale tou nejzajímavější je určitě ta, které se nachází v jižní části letoviska, a je tak nazývána jako Jižní pláž, kterou Nesebar disponuje. Zajímavé je především její délka, a pokud se zadíváte pozorně, zjistíte, že plynule navazuje na pláž, která se táhne až od Slunečného pobřeží. Na pláži čeká každého turistu nejenom velmi příjemný písek, ale také pozvolný vstup do vody, nebo široké možnosti zábavy. Ty spočívají nejenom ve sportech jako fotbal a volejbal, ale řadu aktivit lze vykonávat také ve vodě – oblíbená je třeba jízda na vodním skútru.

Noční život v Nesebaru

Západ slunce vyzývá k nočnímu životu v Nesebaru

Západ slunce vyzývá k nočnímu životu v Nesebaru

Po celém území zmíněného nového Nesebaru se nachází také několik barů, a pár diskoték, kde si lze užít noční život až do samotného rána. A komu by tato aktivita byla málo, může využít oblíbeného turistického vláčku, který každého doveze až do samotného centra Slunečného pobřeží.

Mimo barů a diskoték lze nasát místní zajímavou atmosféru i v několika příjemných restauracích, které nabídnou jak speciality z mořských ryb, tak i typické bulharské pokrmy, které jsou založeny hlavně na chutné zelenině. Doporučuje se je také zapít vynikajícím místním vínem.

Nesebar
5 (100%), 1
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku