Užijte si Bulharsko

Pamporovo

Oblíbené lyžařské středisko Pamporovo v Bulharsku. Hledáte lyžařské středisko, ve kterém si mohou zajezdit jak pokročilí lyžaři, tak začátečníci a děti? V tom případě vám představujeme Pamporovo v Bulharsku, které vás sice neuchvátí svým vzhledem, ale podmínky pro lyžování jsou zde velmi dobré.

Lyžařské středisko

Bulharsko je zemí východní Evropy, jejíž příjmy z turistického ruchu neustále rostou. V létě jsou oblíbeným cílem návštěvníků ze zahraničí přímořská letoviska, v zimě pak lyžařská střediska. Mezi nejpopulárnější přitom patří Pamporovo, které leží v pohoří Rodopy na jihu země. Jedná se dokonce o jedno z nejjižněji položených lyžařských středisek na evropském kontinentu, což znamená, že je místní počasí ovlivňováno nedalekým Středozemním moře. Díky tomu je často slunečno a panují zde příjemné teploty. Podmínky pro zimní sporty jsou tedy velmi zajímavé.

Pamporovo, jehož nejvyšším vrcholem je Sněžanka ve výšce 1 928 m n. m, patří k moderním lyžařským střediskům, které nabízí kvalitní ubytování v hotelových komplexech, jejichž počet neustále narůstá. Naleznete zde také několik obchodů a restaurací. Musíte ovšem počítat s vyššími cenami, než je na místní poměry běžné. Zajímavé je, že si sami Bulhaři Pamporova vizuálně příliš neváží, zatímco čeští turisté mají opačný názor. Nic víc než hotely, obchody a restaurace zde sice skutečně nenajdete, nicméně primární jsou kvalitní podmínky pro lyžování.

Co podnikat v Pamporovu

  • Pokročilí lyžaři. V Pamporovu se nachází šest sjezdovek (Sněžanka I až VI), jejichž délka se pohybuje zhruba od 1 do 3,8 km a převýšení činí 476 m. Pro ty nejlepší jsou samozřejmě k dispozici i černé sjezdovky.
  • Méně pokročilí lyžaři. Méně pokročilí mohou své dovednosti pilovat na několika menších sjezdovkách. Pamporovo je tedy vhodné i pro rodiny s dětmi.
  • Snowboardisté. Ti, co spíše než na lyže vyráží na „prkno“, si kromě sjezdovek mohou zajezdit rovněž v místním funparku s u-rampou.
  • Běžkaři. Také příznivci běžeckého lyžování si v Pamporovu přijdou na své. Přítomny jsou totiž i běžecké tratě, a to o celkové délce 34 km.

Cesta do Pamporova

Budete-li se chtít do Pamporova vydat, máte několik možností. Předně můžete vyrazit automobilem, přičemž nejkratší trasa má délku 1 523 km, takže počítejte minimálně s 15-hodinovou cestou. Podívat se ostatně můžete na podrobné informace o silniční trase do Pamporova. Daleko kratší je však samozřejmě cesta letadlem. Z hlavního města Sofie ovšem činí vzdálenost do tohoto lyžařského střediska zhruba 240 km, takže je lepší letět do Plovdivu vzdáleném 85 km a následně cestovat autobusem směr Smoljan. Pochopitelně doporučujeme vyrazit v zimě, neboť sníh je zde obvykle přítomen od prosince do konce března.

Pamporovo
5 (100%), 2
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku