Užijte si Bulharsko

Počasí červen

Většina cestovatelů doporučuje k návštěvě Bulharska období mezi červnemsrpnem. Samozřejmě tyto měsíce jsou ideální z hlediska počasí a teploty moře, ale je zde v tuto dobu také nejvíce turistů. Navíc i v květnu a září jsou zde teploty vhodné k opalování a koupání se!

Průměrné teploty vzduchu jsou v červnu 26°C, nicméně teploty v prvním a v posledním týdnu června se liší až o 3 °C. Teploty vzduchu ve vnitrozemí a v horských oblastech je v červnu spíše kolem 22°C. Počet deštivých dnů je zde v červnu ve srovnání s červencem a srpnem dvojnásobný (v červnu 6 dní a v červenci jen 3 dny).Počasí Bulharsko červen

  • nejvyšší teploty v červnu: 24 °C
  • nejnižší teploty v červnu: 15 °C
  • průměrné denní srážky: 52 mm v 11 dnech
  • doba slunečního svitu: 8 hodin
  • teplota moře: cca 23 °C

Opalování

Trocha osvěty nikdy neuškodí, takže na Vás apelujeme: Používejte opalovací krém a nejlépe s vysokým UV filtrem.

Západní Bulharsko – počasí

Nachází se zde například hlavní město BulharskaSofie. Jelikož se tato oblast nachází daleko od pobřeží je zde v létě průměrná teplota jen 25°C což prakticky odpovídá průměrné teplotě v České republice. Proto pokud hledáte velké vedro, vydejte se raději na východ.

Černé moře – počasí

Průměrné denní teploty v červnu jsou u pobřeží Bulharska s Černým mořem 28°C. Je třeba zde podotknout, že teplotní podmínky na severní riviéře jsou o několik stupňů chladnější než-li na jižní riviéře. Teplota moře v průběhu měsíce května, června a července pozvolna roste a nejteplejších teplot 27°C dosahuje v srpnu. Například pláže Slunečného pobřeží jsou vyhlášené!

 

Počasí červen
4 (80%), 6
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku