Užijte si Bulharsko

Počasí červenec

Počasí červenec v Bulharsku je bezkonkurenčně nejlepším za celý rok. Průměrné denní teploty dosahují 24 °C s výkyvy směrem nahoru až k 29 °C (na slunci i více) a minimálními zřídka vyskytujícími 19 °C. Jaké teploty a počasí v Bulharsku můžete očekávat?

Je třeba dodat, že v tomto článku se zabývám pouze počasím pro přímořská letoviska (kam pravděpodobně pojedete na svou dovolenou). Vynechám zcela předpovědi počasí pro vnitrozemí, kde jsou teploty razantně nižší.Počasí Bulharsko červenec

  • nejvyšší teploty v červenci: 27 °C
  • nejnižší teploty v červenci: 17 °C
  • průměrné denní srážky: 38 mm ve 6 dnech
  • doba slunečního svitu: 11 hodin
  • teplota moře: cca 25 °C

Srážky

Po deštivém červnu, kdy spadne přes 50 mm vody a proprší celkem 6 dní v měsíci nastává jeden z nejsušších měsíců – červenec. Měsíc červenec je po srpnu druhým nejsušším měsícem s pouze 30 mm dešťové vody, které sprchnou v necelých 4 dnech. I pokud byste ovšem měli velkou smůlu stane se Vám, že na své červencové dovolené zažijete maximálně dva dny, které lehce proprší.

Sluneční svit

Spolu s nejvyšší průměrnou teplotou vzduchu a minimem srážek je červenec výborný i z pohledu doby slunečního svitu. Každý den totiž slunce svítí maximálních 11 hodin za den! To je i ve srovnání s exotickými destinacemi opravdu hodně a strach, že byste se vrátili z dovolené bez patřičného opálení není na místě.

Teplota moře

24 °C teplá voda v moři je příjemná na koupání a můžete se spolehnout, že taková bude po celý měsíc neboť se už od června vyhřívá a je minimálně závislá na prudkých poklesech teploty vzduchu.

Počasí červenec
4 (80%), 4
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku