Užijte si Bulharsko

Počasí Krajmorie

Ke skvělé letní dovolené patří nádherné počasí asi jako láska k máji. Právě i díky zdejšímu klimatu je Krajmorie jako stvořený pro rodiny s dětmi. Čeká vás totiž dokonalá kombinace příjemně teplého vzduchu a mořské vody.

Zimní období

V zimních měsících je zde poměrně chladno, v tomto čase se nekoupou ani ti nejotužilejší turisté, jelikož průměrná teplota vody bývá 7 °C. V kombinaci s pouhými 2 hodinami slunečního svitu to není nic moc. V lednu a únoru vás zde mohou zaskočit také teploty pod bodem mrazu.

Jaro

Zdejší jaro je opravdu chabým předstupněm letní sezóny. Průměrné teploty od 8°C do 17 °C jsou určeny spíše turistům, avšak Krajmorie není zrovna destinace pro poznávací dovolenou. Naštěstí již přibývá slunečního svitu, v květnu si již Bulhaři užívají 8 hodin za den.

Letní období

I při zataženém počasí je Bulharské pobřeží krásné

I při zataženém počasí je Bulharské pobřeží krásné

V červnu začnou teploty rapidně narůstat a v měsících letních prázdnin vás zde čekají ty pravé parné dny pod žhnoucím sluncem, které se po obloze pomaličku kutálí celých 11 hodin. Moře vám nabídne v průměru příjemným 25 °C, které byť některé z nás nenadchnou, tak také neurazí.

Podzim

Oproti jaru nabízí podzim přívětivější klima díky faktu, že moře i zem zadržují určité teplo. To znamená, že ještě v září se s klidem vykoupete v Černém moři a nijak překvapivé nebudou ani teploty přes 25 °C. Od října již teploty opět klesají, přibývá dešťů a ubývá také sluníčka.

U mnoha turistů vybírajících dovolenou škodí Krajmorie skutečnost, že je tato oblast docela hojná na srážky. Jsou měsíce, kdy vás zde potká více než 60 mm srážek, konkrétně se jedná o červen, září a listopad. Mezi ty průměrné měsíce patří březen, duben a květen s 50 milimetry. Je tak trochu ironie, že nejméně srážek bývá v únoru. Nejoblíbenější měsíce – červenec a srpen, hlásí rozmezí 25 až 55 milimetrů na měsíc.

Předpověď počasí Krajmorie

[forecast location=“Bulgaria, Kraimorie“ caption=“Předpověď na týden Krajmorie“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“date(‚m/d/Y‘)“ highlow=’%%high%%°/%%low%%°‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ class=“css_table_class“ cache=“true“ width=“100%“]

Počasí Krajmorie
5 (100%), 1
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku