Užijte si Bulharsko

Počasí květen

Měsíc květen je v Bulharsku prvním měsícem, kdy už má smysl zakoupit si zájezd od CK a vyrazit k moři. Teploty oproti dubnu razantně vzrostly a vyplatí se v tomto případě zvážit raději terminy v druhé polovině měsíce

Právě rozdíl dvou týdnů v květnu může mít totiž rozhodující vliv na výslednou teplotu jak podnebí tak i moře. Průměrné denní teploty sedmnáct stupňů se sice zdají být relativně nízké nicméně maxima s dvaadvaceti stupni v kombinaci s osmi hodinami slunečního svitu denně se již zdají být razantně lepší.Počasí Bulharsko květen

  • nejvyšší teploty v květnu: 20 °C
  • nejnižší teploty v květnu: 11 °C
  • průměrné denní srážky: 48 mm ve 12 dnech
  • doba slunečního svitu: 8 hodin
  • teplota moře: cca 16 °C

Srážky

Bulharsko má podobně srážky jako u nás v ČR. Nejen jejich množství, ale i rozmístění v rámci roku. Květen je tak spíše suchým měsícem po deštivém dubnu. V květnu je dokonce méně srážek než v následujícím červnu.

Teplota moře

Pravdou je, že měsíc květen je u pobřeží Bulharska dobrým především pro opalování a celkově pobytu v teplejším počasí než u nás v republice. Na koupání v moři je květen ovšem spíše pro otužilé. Průměrná teplota šestnácti stupňů je ve srovnání s červnovými jednadvaceti stupni dost chladné.

I tak stojí dovolená v Bulharsku v květnu za zvážení. Osobně bych se nebál například posledního týdnu v měsíci, kdy jsou už teploty téměř totožné jako s červnovými. Navíc právě v této době jsou last minute zájezdy do Bulharska na svých minimálních cenách.

Počasí květen
5 (100%), 1
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku