Užijte si Bulharsko

Počasí Nesebar

Město Nesebar je velmi oblíbené nejenom pro své pláže, ale i pro své památky. Každé trávení volného času však vyžaduje zcela jiné počasí. Zatímco na památky budou ideální jarní měsíce, pro odpočinek na pláži a koupání v moři jsou zase ideální měsíce červenec a srpen. A pokud vás tedy zajímá, jaké počasí Nesebar nabízí, pojďme si ho projít detailněji.

Průměrné měsíční teploty

Zajímá vás Surfing Varvara?

Většina lidí samozřejmě hledí na teploty. Pokud bychom se zaměřili na ty nejvyšší, tak s těmi se lze rozhodně setkat v měsících červenci a srpnu. V těchto měsících lze čekat nejvyšší průměrné teploty na hodnotě 29 °C. Dalšími ještě teplými měsíci, a to hlavně z hlediska teplot, je červen s průměrem 27 °C, nebo také září, kdy teplota dosáhne v průměru hodnoty 25 °C. Tyto termíny jsou tak ideální pro návštěvu místních hotelů, a to za účelem opalování a odpočinku na plážích. V případě zájmu o památky je ideální volba měsíců březen až květen, kdy se průměrné nejvyšší teploty pohybují od 13 stupňů, až po 22 °C. Pro toulky městem ve starém Nessebaru ideální.

Průměrné teploty moře

Počasí Nessebar však nesouvisí pouze s teplotou vzduchu, ale důležitá je též teplota moře. Ta víceméně kopíruje samotné denní teploty. Nejteplejší moře je v období léta, a to v červenci a srpnu, kdy dosahuje teplot okolo 24 °C. Samozřejmě se jedná o průměr, a tak v některých dnech bývá ještě teplejší. Totéž platí i o červnu, kdy je průměr 22 °C, nebo i o září, kdy je teplota 23 °C taktéž poměrně vhodná na případné koupání. Další měsíce je však moře již poměrně studené. A nejenom že klesá k hodnotám okolo 10 °C, ale v období února a března klesne dokonce na hranici 5 – 6 stupňů! Poté se ale začne pomalu ohřívat.

Většinu roku je sice počasí takto nádherné - listopad je výjímkou

Většinu roku je sice počasí takto nádherné – listopad je výjímkou

Samotné počasí Nesebaru se však vyznačuje i poměrně velkým množstvím slunečních dnů, a minimem srážek. Například v hlavní sezoně, a to v měsících červenec a srpen naprší v této lokalitě pouze 30 – 50 milimetrů srážek za měsíc, a to v několika deštivých dnech. V tomto ohledu je na tom nejhůře listopad.

 

 

 

 

 

Aktuální předpověď počasí Nesebar

[forecast location=“Bulgaria, Nesebar“ caption=“Předpověď na týden“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“date(‚m/d/Y‘)“ highlow=’%%high%%°/%%low%%°‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ class=“css_table_class“ cache=“true“ width=“100%“]

Počasí Nesebar
3 (60%), 7
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku