Užijte si Bulharsko

Počasí Primorsko

Díky své poloze je Primorsko považováno za jednu z teplejších oblastí, které v Bulharsku jsou. To je samozřejmě velmi příznivá zpráva pro všechny turisty, kteří chtějí v této lokalitě trávit dovolenou. Primorsko počasí samozřejmě nezklame v období letních měsíců, a to v červenci a srpnu. To se zde průměrné teploty – tedy teploty za 24 hodin pohybují na průměrné hodnotě okolo 23 stupňů celsia.

To samozřejmě znamená poměrně příznivé počasí v noci, a přes den teploty, které dosahují více než třiceti stupňů ve stínu. Tomu samozřejmě dopomáhá také velký počet slunečních dní, a to nejenom během léta, ale také po celý rok.

Mořská voda – teplota

Samozřejmě s teplotou vzduchu v letním období jistě souvisí také teplota vody. I ta se pohybuje na poměrně příjemných hodnotách, a na vrcholu sezony je pouze o něco málo nižší než průměrná teplota – většinou má tedy okolo 22 stupňů. Takto teplá vydrží i do začátků září, kdy postupně klesá. Stále se drží těsně pod hranicí 20 stupňů. S nástupem říjne je však Primorsko počasí podstatně chladnější, jelikož průměrné teploty dosahují pouze 15 – 16 stupňů.

Zajímavá je i teplota vody, která díky pomalejšímu chladnutí může mít i lehce vyšší teplotu. Samozřejmě chladnější období graduje v prosinci, lednu a únoru, kdy se průměrná teplota drží mezi 5 – 7 stupni. Podobně na tom je Primorsko počasí i z hlediska teploty vody. Můžete srovnat teploty moře i v jiných zemích jako je Turecko nebo Chorvatsko

Samozřejmě s příchodem jara se častěji objevuje i slunce a nebe je velmi jasné a čisté. To napomáhá k ohřevu vzduchu i vody, a tak se dá říci, že i samotný začátek léta nemusí být pro dovolenou nijak špatnou volnou. Zvláště pokud nemáte rádi tropické teploty, které Primorsko počasí nabízí právě v průběhu samotného léta. Výhodou středomořského podnebí je samozřejmě i minimum srážek, a to hlavně v letním období, kdy jsou léta skutečně suchá. A pokud se déšť objeví, často se jedná pouze o krátkodobou přeháňku.

Týdenní předpověď počasí

[forecast location=“Bulgaria, Primorsko“ caption=“Předpověď na týden“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“date(‚m/d/Y‘)“ highlow=’%%high%%°/%%low%%°‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ class=“css_table_class“ cache=“true“ width=“100%“]

Počasí Primorsko
3.7 (73.33%), 3
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku