Užijte si Bulharsko

Počasí Sofie

Oblast hlavního města Sofie, a samozřejmě město samotné je považováno z hlediska své polohy za místo s velmi příjemnými teplými teplotami. Spadá tak do středomořského podnebí, které se vyznačuje především suchým létem a mírnější zimou. A tomu samozřejmě Sofia počasí plně odpovídá.

A zatímco do tohoto města vyrážejí lidé hlavně za poznáním, lze z hlediska teplot doporučit spíše podzimní nebo jarní měsíce. Například v květnu se již teploty blíží k dvaceti stupňům, přičemž z hlediska průměru tuto teplotu během následujícího měsíce, a to měsíce června hravě přeskočí.

Maximální teploty v Sofii

Sofia počasí, tedy především to teplé vyvrcholí v červenci, kdy průměrné teploty dosahují hranice 25 stupňů Celsia. Není tak nic ojedinělého, kdy se během dne dostanou až na hodnotu převyšující 30 stupňů, a to samozřejmě ve stínu. O něco chladněji, ale pouze o jeden až dva stupně je v srpnu, který je samozřejmě druhým nejteplejším měsícem v roce. Následující měsíce již má Sofia počasí poměrně rychlý spád, jelikož v září klesá jeho průměr pod 20 stupňů, a v říjnu již přesahuje hodnotu deseti.

Minimální teploty v Sofii

Těmi nejchladnějšími měsíci je potom prosinec a samozřejmě leden. V tuto dobu se průměrné teploty sice drží nad nulou, ale pouze na hodnotách několika stupňů.

Samozřejmě následující měsíce již teploty pomalu ale jistě stoupají, ale stále nejsou tak silné, aby dokázali ohřát vzduch natolik, aby byl příjemný na procházky po památkách nebo po ulicích plných barů, restaurací a obchůdků. Samozřejmě zvláště v období zimních měsíců může být Sofia počasí poměrně nevyzpytatelné a může dojít k velmi nepříjemným přeháňkám.

Naproti tomu v létě je pravidlem především slunečný den, který jenom několikrát během letních měsíců přinese zvýšené množství oblačnosti. Rozhodně však nejsou výkyvy teplot natolik vysoké, abychom to na našem těle nějak extrémně pociťovali.

Počasí Sofie
5 (100%), 2
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku