Užijte si Bulharsko

Počasí Sozopol

Sozopol rozhodně patří mezi jednu z nejvyhledávanějších destinací, které se v Bulharsku nachází. A rozhodně se není čemu divit, jelikož tato lokalita nabídne kombinaci příjemných pláží, skvělých služeb a hlavně příjemného klimatu. A pokud tedy i vás zajímá, jaké má Sozopol počasí, pojďme se podívat, kdy je nejlepší přijet a toto město, tedy celou turistickou oblast, navštívit.

Průměrné teploty

Z hlediska teplot jsou ty nejvyšší v červenci a srpnu, kdy dosahují i hodnot vyšších než 30 stupňů Celsia ve stínu. Pokud bychom měli být konkrétní, tak průměry nejvyšších teplot v měsících červenec a srpen dosahují hodnoty 29 °C. Nijak zvlášť hůře na to nejsou ani začátky sezony, a to červen s 27 °C, nebo konec, a to měsíc září, kdy jsou nejvyšší průměrné teploty ve stínu okolo 25 °C.

Samozřejmě další měsíce již teplota padá, a to nejenom pod 20, ale také pod 10 stupňů celsia. V zimním období spadne také pod nulu, a to hlavně v lednu a únoru. To dosahuje průměr nejnižších teplot -1 °C.

Zajímavostí Bulharska je rekordní úbytek obyvatelstva. Z téměř 10 milionů bulharů v roce 1988 jich zde v současné době žije pouze 7 milionů. Nízkou porodností trpí zejména vnitrozemská území. Naproti tomu plážové oblasti jako je Nesebar či Varna si na úbytek obyvatel nemohou stěžovat.

Teplota moře

S teplotou vzduchu rozhodně souvisí také teplota moře. A stejně, jako je nejchladnější vzduch v únoru, tak je v tomto měsíci také nejchladnější moře. Jeho teplota má pouze 5,8 °C. Naštěstí se od této doby začíná postupně oteplovat, a Sozopol počasí nabídne již v červnu teplotu vody v průměru 21,9 °C. Vrcholí však v červenci a srpnu, kdy je možné koupat se ve vodě o teplotě okolo 25 °C. Mírný pokles voda zaznamená v září, a to na 23 °C. Poté se však již voda ochlazuje výrazněji, a již není natolik vhodná pro vodní radovánky.

Pokračovat na Mapu Bulharska

Slunečné a deštivé dny

počasím souvisí množství slunečních, a také deštivých dnů. Nejvíce slunečních je samozřejmě během léta. A pokud nechcete, aby vám dovolenou zkazit případný déšť, je ideální vyrazit v únoru, kdy z nebe spadne maximálně 30 mm srážek. V období dalších měsíců je to více, a to od 40 do 60 mm. Nejvíce však prší v měsících duben a listopad, ale dost srážek spadne také na začátku června.

Předpověď počasí Sozopol

[forecast location=“Bulgaria, Sozopol“ caption=“Předpověď na týden“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“date(‚m/d/Y‘)“ highlow=’%%high%%°/%%low%%°‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ class=“css_table_class“ cache=“true“ width=“100%“]

Počasí Sozopol
5 (100%), 1
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku