Užijte si Bulharsko

Počasí srpen

Počasí v srpnu je v Bulharsku ve znamení vrcholu sezóny. Pravdou je, že příroda není už tak voňavá čerstvostí a vláhou jako na počátku července, ale poněkud vysušená. Po maximech v červenci se není čemu divit. Výhodou zůstává velmi vyhřáté moře, které má nejvyšší teploty v roce.

V tomto článku se zabývám pouze předpovědi počasí pro pobřežní oblasti, konkrétně Sluneční pobřeží. Důvodem je samozřejmě, že pobřeží je hlavním cílem českých turistů, ale také má osobní zkušenost s návštěvou právě Slunečného pobřeží.Počasí srpen

  • nejvyšší teploty v srpnu: 27 °C
  • nejnižší teploty v srpnu: 17 °C
  • průměrné denní srážky: 30 mm ve 4 dnech
  • doba slunečního svitu: 10 hodin
  • teplota moře: cca 24 °C

Teploty

O 1 °C nižší průměrné měsíční teploty oproti červenci se pohybují v srpnu na 23 °C. Výhodou je v tomto případě absolutní celoroční minimum srážek. Jinými slovy nemusíte se bát, že by Vám na této dovolené v srpnu pršelo.

Srpen je proto z pohledu počasí ideální na návštěvu Bulharska například s karavanem či stanem pokud se chystáte kempovat. Jen 3 dny lehkých srážek při kterých spadne necelých 30 mm vody jsou garancí skvělého pobytu.

Doba slunečního svitu

Z pohledu slunce jde o druhý měsíc po červenci, kdy bude svítit přes 10 hodin každý den. Opalování a plážová zábava zde v srpnu velmi bují.

Teplota moře

Teplota vody v moři je sice průměrně v přehledech uváděna jako totožná s červencem a to konkrétně 24 °C. Z vlastní zkušenosti ovšem mohu říct, že v srpnu je vždy o trochu vyšší. Důvodem je fakt, že moře drží teplo získané z předchozích měsíců a na počátku srpna je stejně „horká“ jako na konci měsíce i začátkem září.

Počasí srpen
4.5 (90%), 2
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku