Užijte si Bulharsko

Počasí Varna

Město Varna je stejně jako celá řada dalších oblíbených turistických destinací v jižní části země, což samozřejmě znamená středomořské počasí. To se tak bez problémů vyrovná řadě dalších míst, které se v daném přírodním pásu nacházejí.

Varna počasí tak nabízí hlavně příjemné sluneční dny a teploty, které se blíží, nebo i přesahují 30 stupňů Celsia. Samozřejmě mluvíme o teplotách, které jsou naměřeny v období plné sezony, tedy v období nejteplejších měsíců. Ty jsou stejně jako v jiných oblastech červenec a srpen, přičemž první jmenovaný je teplejší.

  • nejteplejší měsíc: červenec a srpen
  • nejteplejší moře: srpen a září
  • nejvíce slunce: červenec

Teplota moře u města Varna

V souvislosti s vysokými teplotami je určitě zmínit i to, že teplé Varna počasí má samozřejmě vliv i na teplotu moře. A pokud máte rádi teplou vodu, moře ve Varně vás se svými 25 – 26 stupni celsii rozhodně nadchne. Samozřejmě opět mluvíme o vrcholu sezony.

Září a říjen ve městě Varna?

Obávat se počasí však není nutné ani první dny v září, které jsou taktéž pro dovolenou poměrně ideální. Samozřejmě s dalšími podzimními dny počasí postupně chladne. A zatímco na vrcholu sezony jsou průměrné teploty 25 – 27 stupňů, v září již klesají na dvacet a v říjnu i na hodnotu patnácti stupňů. Podobné teploty lze také očekávat v průběhu dubna a května.

Samozřejmě tyto teploty jsou však ideální pro každého, kdo chce toto město poznat hlavně z pohledu památek a dalších zajímavých lokalit, jelikož teploty nad 20 stupňů jsou v tomto ohledu ideální.

Jak probíhá zima ve Varně?

Méně ideální jsou samozřejmě zimní měsíce, kdy je Varna počasí poměrně chladné a s častějšími přeháňkami. Teploty sice neklesají pod bod mrazu, a v průmětu se drží na pěti až osmi stupních, ale rozhodně nejsou pro případné pobyty ideální, a to ani pro milovníky památek a dalších zajímavostí. A zatímco zima jako taková je poměrně sychravým obdobím, období jara až podzimu je období, kdy naopak převládá slunečné počasí, které rozhodně dokáže pobyt výrazně zpříjemnit.

Počasí ve Varně aktuálně

 

Počasí Varna
5 (100%), 1
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku