Užijte si Bulharsko

Počasí Zlaté písky

Lokalita zlatých písků se nachází v takzvané severní bulharské riviéře. A přesto, že se mluví o severu země, rozhodně jsou podmínky pro dovolenou poměrně shodné s lokalitami na jihu. To pro ně znamená nejenom vysoké teploty během července a srpna, ale také vysoké teploty samotného moře. To vše v kombinaci s velkým množstvím slunečních dnů i hodin znamená, že Zlaté písky počasí je určitě jedno z nejlepších, které řada středisek nabídne.

Měsíční maxima a minima

Důvodem, proč mnoho lidí tuto destinaci tak rádo navštěvuje je zcela určitě to, že je zde v červenci a srpnu extrémně teplé moře. V červenci je jeho průměrná teplota 24,5 °C, a v srpnu dokonce stoupne ještě více, a to až na teplotu přesahující hranici 25 stupňů. Samozřejmě se jedná o průměr celého měsíce, tudíž individuální dny mohou být ještě teplejší.

Poměrně příznivé podmínky na koupání nabídne Zlaté písky počasí také během měsíce září, kdy je průměr teploty vody na příjemné hodnotě 22,6 °C. Zklamáni však nebudou ani ti, kteří přijedou už v červnu. Ty totiž čeká průměrná teplota vody 21,6 stupňů Celsia. Naopak nejchladnější je moře v období únoru a března, kdy se drží mezí 5 – 8 stupni Celsia.

S teplotou moře jistě souvisí také teplota vzdchu. Ty nejvyšší průměrné teploty lze čekat v červenci a srpnu, kdy v obou měsících teplota shodně vyšplhá až na hranici 30 °C. O tři stupně chladněji je na začátku sezony, a to v červnu. Příjemné průměrné teploty nabídne také září, kdy se nejvyšší průměrné teploty drží na hranici 25 °C. Na jeho začátku jsou však mnohem více. Ve srovnání s Tureckem nebo Řeckými ostrovy se jedná o perfektní podmínky ne horko – ne zima.

Srážky

Rozhodně je však před návštěvou této lokality zvážit také množství srážek, které v daných měsících padne. Zlaté písky počasí, tedy hlavně pohled na srážky říká, že v červenci zde padne cca. 60 mm, a v srpnu ještě o méně, a to pouze 40 mm. Naopak návštěvu této lokality byste si měli rozmyslet v období května a začátku června, kdy je tato oblast nejdeštivější.

Pokračovat na měnu v Bulharsku

Počasí Zlaté písky
3 (60%), 6
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku