Užijte si Bulharsko

Počasí Bulharsko

Z hlediska polohy je Bulharsko ideální zemí. Zatímco v jeho severní části ještě panuje kontinentální podnebí se studenějšími zimami, na jihu, kde je nejvíce turistických lokalit, je již podnebí středomořské.

Průměrné teploty | Teplota moře | Počasí červenec | Měsíční průměr | Příští týden

To samozřejmě zaručuje teplá a slunečné léta a mírnější zimy. A proto je dovolená v Bulharsku považováno za ideální, i pokud zvolíte pro návštěvu jarní, popřípadě podzimní měsíce.

Průměrné teploty

Tomu samozřejmě odpovídají i celkové průměrné teploty, které v letních dnech činí 24 stupňů Celsia. Samozřejmě se jedná o dlouhodobý průměr, který zohledňuje i chladné dny.

Není tak třeba mít obavy, že by počasí Bulharsko bylo takto chladné, jelikož denní teploty překračují 30 stupňů Celsia. Před odletem na dovolenou se hodí nejen přehled o aktuálním počasí ale i další praktické informace Bulharsko.Počasí Bulharsko předpověď

Teplota moře

Samozřejmě s počasím jako takovým souvisí i teplota mořské vody. Ta se vlivem slunečního svitu ohřívá, a v některých oblastech dosahuje i velmi příjemných 28°C, což je výhodné právě při návštěvě v podzimních měsících.

Samozřejmě ačkoliv je Bulharsko známé hlavně pro svá přímořská letoviska, je třeba zmínit, že disponuje i vysokými pohořími, které jsou lyžařskými destinacemi, kde se samozřejmě teploty během zimy drží okolo minus deseti stupňů.

Počasí červenec

V návštěvnosti však převládají letní destinace, kde počasí Bulharsko jasně vyhovuje všem turistům. Například oblíbené Primarsko dosahuje v červenci a srpnu průměrných teplot 25 stupňů ve vzduchu, a voda je o stupeň chladnější. O něco lépe je na tom například Slunečné pobřeží, popřípadě Sozopol.

Počasí Bulharsko je tak pro letní dovolenou ideální, a jenom málokdy natrefíte na období, kdy by dva dny po sobě nebyla jasná slunná obloha, a teploty ve stínu by se nedotýkaly třiceti stupňů Celsia.

Příkladem může být přelomové počasí v červenu. A v zimním období zase málokdy klesnou pod bod mrazu, jelikož se průměrně drží lehce pod hodnotou deseti stupňů. A to i v ty nejchladnější měsíce, kterými je prosinec až únor, kdy panuje především velmi vlhké počasí.

Měsíční průměr

Teploty [°C] leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
Průměrné 4 5 8 13 17 22 24 23 21 18 11 6
Maximální 7 9 12 17 22 26 28 28 25 20 14 9
Minimální 0 1 4 8 12 17 19 18 16 15 7 3

Příští týden

 

Počasí Bulharsko
4.7 (93.33%), 9
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku