Užijte si Bulharsko

Slunečné pobřeží

Tato oblíbená turistická lokalita je považována za jednu z těch nejprestižnějších, které v celém Bulharsku jsou. Název oblast Slunečné pobřeží získala právě díky svému příjemnému podnebí, kdy je zde hlavně v letní sezoně velké množství slunečního svitu. O všem, co se týká počasí v této lokalitě, vás informujeme v počasí Sinemorec. Na počasí navazují kvalitní hotely, a to od těch tříhvězdičkových, až po hotely pětihvězdičkové. Navíc je středisko vzdáleno od letiště Burgas pouze 30 kilometrů, a tak je poměrně krátký také samotný transfer.

Informace o Slunečném pobřeží

Velmi zajímavé je sledovat, jak se toto středisko velmi rychle rozvíjí. Zatímco v minulosti zde bylo méně hotelů, nyní jsou ty stávající rekonstruovány, a řada nových je navíc dále stavěna. To vše doplňují také různé veřejné prostory, jako dětská hřiště či parky, kde lze trávit čas.

Na rozdíl od mnoha jiných není toto středisko nijak zajímavé z hlediska památek. Ty však nabídne nedaleký Nessebar – do něho se lze dostat třeba oblíbeným turistickým vláčkem. Slunečné pobřeží nabízí pouze krásné pláže a velmi bohatý denní, ale noční život.

Písečné pláže Slunečného pobřeží

Až 200 metrů široké pláže mluví za vše

Až 200 metrů široké pláže mluví za vše

Během dne tak lze trávit čas na místní hlavní pláži, která se táhne celým letoviskem. Tato pláž měří téměř !8 kilometrů! a v některých místech je až 200 metrů široká. Navíc nabídne příjemný písek a také pozvolné vstup do vody. Kromě pláže se lze vydat i na příjemnou procházku podél ní, nebo i do samotného centra, kde na turisty čekají tradiční trhy, řada pouličních prodejců či umělců, nebo restaurace. V nich určitě stojí za to ochutnat jak čerstvé mořské ryby, tak i některou z vyhlášených místních pochoutek.

Vše je doplňováno poměrně dobrý servisem, a to nejenom v hotelech a na plážích, ale třeba v různých parcích, na zmíněných hřištích, nebo na plážových promenádách. Slunečné pobřeží tak všem turistům jasně ukazuje, že má ambice stát se nejoblíbenější bulharskou lokalitou. A to mnoho turistů, co zde trávili dovolenou, jasně potvrzuje.

Slunečné pobřeží
5 (100%), 1
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku