Užijte si Bulharsko

Sozopol

Sozopol se může skutečně hrdě hlásit mezi ta bulharská střediska, která budí největší zájem z hlediska turistů. A rozhodně se není čemu divit, jelikož Sozopol (počasí Sozopol) nejenom že leží pouze 30 kilometrů od letiště v Burgasu, ale nabídne také velmi příjemné pláže, skvělé hotely a bohatý noční život, který nabídnou nejenom bary, diskotéky a restaurace, ale také řada obchůdků a dalších turistických aktivit.

Historické památky Sozopolu

Toto město je však oblíbené i těmi, kteří chtějí poznat opravdu zajímavé bulharské památky. I ty může Sozopol nabídnout. Ostatně jeho nejstarší část je zapsána na seznam kulturního dědictví UNESCO. V této části tak najdeme staré domy, nebo kostel Panny Marie, kostel Cyrila a Metoděje, nebo kostely sv. Zosima. Kromě těchto míst však návštěvníky lákají samozřejmě místa, kde jsou vybudované hotely, a to jak od těch tříhvězdičkových, tak po ty pětihvězdičkové.

Jelikož se tato lokalita neustále vyvíjí, tak nejenom že je řada hotelů po náročné rekonstrukci, ale řada z nich vyrostla během posledních let. Většina z nich stojí buď u samotných pláží, nebo jsou zasazeny do stráně, jelikož ta je charakteristickou částí celého města Sozopol.

Plážové aktivity v Sozopolu

A směrem dolů se samozřejmě nacházejí zmíněné pláže. Ty mohou nabídnout velmi jemný a světlý písek, pozvolným vstup do moře, a samozřejmě to samotné je nejenom průzračně modré, ale je také velmi teplé – tedy pokud lokalitu navštívíte v období července a srpna, kdy letní sezona doslova vrcholí. O teplotách v dalších měsících jsme vás informovali v počasí Sozopol.

Další aktivity

Pobřeží Bulharska je omýváno Černým mořem

Pobřeží Bulharska je omýváno Černým mořem

Sozopol je skutečně ideální lokalitou pro každého turistu, který má rád zábavu a řadu možností, jak trávit čas. Kromě aktivit na pláži je možné navštívit místní obchůdky, tržiště, nebo také restaurace. A právě v nich jsou k dispozici vybrané pochoutky z ryb, a také z vyhlášené bulharské kuchyně, ve které dominuje hlavně zelenina.

Stejně tak jako v restauraci, tak i v mnoha parcích lze načerpat novou energii a odpočinout si od slunečního žáru. Během sezony se navíc v těchto lokalitách pořádají také folklorní večery, které jsou zaměřeny na divadlo, hudbu nebo místní tradice.

Co zkusit exotiku?

Pokud váháte nad Bulharskem, Tureckem, Chorvatskem či Řeckými ostrovy můžete navštívit ostatní weby a porovnat si ceny.

Sozopol
5 (100%), 1
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku