Užijte si Bulharsko

Varna

Město Varna je poměrně zajímavou turistickou lokalitou. Vzájemně se zde prolíná hned několik směrů, a to jak tureckých, tak i francouzských či sovětských. To tak činí z města Varna poměrně zajímavé multikulturní centrum.

Varna – pláže a hotely

Samozřejmě co láká většinu turistů nejvíce, to jsou zdejší hotely a pláže. Řada z nich samozřejmě prošla náročnými rekonstrukcemi, a tak mohou nabídnout moderní ubytování v komfortních pokojích. Kvalitní jsou rozhodně i pláže, kde se dbá na jejich celkovou údržbu a služby, a to hlavně proto, aby se i Varna stala jednou z prestižních destinací, jakými jsou třeba Zlaté písky či Slunečné pobřeží.

Historické památky ve Varně

Kromě milovníků dovolených si zde však přijdou na své i milovníci zajímavých staveb. Varna je třetím největším městem Bulharska, a tomu samozřejmě odpovídá počet památek. Mezi ty nejzajímavější patří katedrála Nanebevzetí, kterou lze nalézt na náměstí Metropolita Simeona. Neméně zajímavý je však i kostel Sveta Bogorodica a milovníci zvířat mohou vyrazit i do místní ZOO.

Samozřejmě není nutné procházet pouze od jedné památky k druhé, jelikož Varna nabídne i příjemné procházky podél pláží, nebo řadu oblíbených barů nebo restaurací. Z nich je samozřejmě ideální vybrat ty, kde vám jsou naservírovány místní speciality. A věřte, že Bulharská kuchyně je skutečně vynikající.

Pokoje ve Varně působí čistě a jednoduše - co víc si přát

Pokoje ve Varně působí čistě a jednoduše – co víc si přát

Jaké je dopravní spojení do/z Varny?

Výhodou města Varna je i poměrně dobré spojení do dalších zajímavých oblastí, a to především do lokality Zlaté Písky. Mimo to potěší i místní letiště, a tak lze být v dané destinaci zhruba jednu hodinu a 45 minut. A zde již stačí dojet do vybraného hotelu, a užít si dovolenou v lokalitě, která je především v letních měsících známá příjemnými teplotami, skvělou zábavou a také typickými trhy nejenom se zeleninou, ale i s řadou suvenýrů. To vše nabídne oblíbené město Varna, která rozhodně dokáže splnit sen o dokonalé dovolené.

Pokud váháte mezi Bulharskem a Chorvatskem či některým z Řeckých ostrovů můžete si porovnat počasí a ceny a na základě toho se v klidu rozhodnout.

Varna
5 (100%), 1
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku