Užijte si Bulharsko

Zlaté písky

Zlaté písky jsou jedno z nejznámějších letovisek, které bychom v Bulharsku našli. Zajímavé je, že právě do této lokality se jezdilo již v dobách socialismu. Od té doby je však celé středisko mnohem modernější, a to jak z hlediska různého servisu, tak z hlediska samotných hotelů. Poměrně výhodná je i poloha, kterou Zlaté písky nabídnou, jelikož středisko leží pouze 17 kilometrů od města Varna, kde je mezinárodní letiště.

Historické památky a pláže

Kdo by nechtěl využívat pouze místních pláží, a má raději historické památky, rozhodně by měl navštívit klášter Aladža, Fontánu sedmipočetníků, nebo takzvané Hanučské lesy, které jsou známou přírodní rezervací. Co však samozřejmě táhne nejvíce, to je právě zábava a odpočinek. A ten najdeme na místních plážích, podle kterých dostala celá lokalita své jméno. Na nich si můžeme užívat i velmi příznivé počasí, o kterém se zmiňujeme v článku počasí Zlaté písky.

Celé středisko Zlaté písky má jednu centrální pláž, která se táhne po celé délce pobřeží a měří téměř 6 kilometrů. Rozhodně zaujme i její šíře a tak poskytne perfektní prostor každému turistovi. Ti však ocení také pozvolný vstup do vody, což je určitě velmi dobrá zpráva pro rodiny s dětmi. Na pláži je k dispozici kompletní servis, a to nejenom ve formě lehátek a slunečníků, ale také lze vyzkoušet plážové, nebo vodní sporty, jízdu za motorovým člunem, nebo na vodním skútru.

Zábava v lokalitě Zlaté písky

Slunit se na plážích je ráj - Zlaté písky

Slunit se na plážích je ráj – Zlaté písky

Mimo pláže však středisko nabízí opravdu bohatý denní, ale i noční život. Kromě mnoha dětských hřišť, kam vyrážejí rodiny s dětmi, mohou dospělí vyrazit do místního centra, kde na ně čekají nejenom tradiční trhy, ale také řada restaurací, kde lze ochutnat tradiční bulharské speciality. Středisko Zlaté písky však na svém ruchu neztrácí ani po setmění. To se otevře celá řada různých barů a také diskoték, kde lze trávit čas až do samotného rána. Celkový komfort a nabídku služeb doplňují četné hotely. Řada z nich prošla rekonstrukcí, a tak mohou oproti minulým dobám nabídnout skutečně dokonalé bydlení.

Mezi velké výhody last minute nabídek patří i nízká cena. Další výhody a nevýhody  Last minute zájezdů do Bulharska naleznete také na našem webu.

Zlaté písky
5 (100%), 1
Tajné nabídky zájezdů do Bulharska
Vše o Bulharsku